BYDLETE SPOKOJENĚ

rodinné domy na klíč v klidné lokalitě Popovičky

POPOVIČKY

Hledáte klidné místo blízko Prahy, kde najdete dostatek prostoru, kvalitního zázemí i vyžití pro sebe a svou rodinu? Prohlédněte si kvalitní rodinné domy, které stavíme pro naše klienty již mnoho let. Popovičky jsou oblíbenou lokalitou pro stovky návštěvníků, kteří zde využívají například zázemí Park hotelu Popovičky, kam jezdí za relaxací, romantikou (altánky, jezírko), sportovním vyžitím (špičkové fitness centrum, Spa, venkovní sportoviště na tenis, beach volejbal, nohejbal atd.). Park hotel Popovičky nabízí i skvělé zázemí pro uspořádání svatby a svatební hostiny.

Pro nové rodinné domy na klíč jsme si vybrali lokalitu Popovičky nejen kvůli krásám regionu, ale také pro dobrou dopravní dostupnost. Můžete tak bydlet zdravě a bez stresu, odpočívat ve vlastní zahradě v klidné obci s přibližně 300 obyvateli, a přesto mít zajištěno veškeré pohodlí moderního bydlení s potřebnou infrastrukturou.

ŠKOLY A ŠKOLKY PRO VAŠE DĚTI

Popovičky se skládají z území Popovičky (143 ha) a Chomutovice a mají tři sídla – v Popovičkách, Chomutovicích a Nebřenicích. Děti mohou chodit do školy ve Velkých Popovicích (7 km od Popoviček) nebo v Říčanech a školka je v blízkých Modleticích, jen 1,5 km pěší chůzí či 3 minuty autem.

DOPRAVA: BUĎTE V PRAZE BĚHEM NĚKOLIKA MINUT

Popovičky najdete nedaleko sjezdu Exit 11 (Jesenice) z dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna. Obec, ve které pro vás stavíme rodinné domy na klíč, leží na vedlejší silnici, která spojuje Velké Popovice s Průhonicemi. V minulosti se tudy projíždělo na cestě z Prahy do Vídně. Autem je to z Popoviček do Prahy přibližně 9 kilometrů, tedy 15 minut autem. Velké nákupy pohodlně obstaráte v nákupním centru v Průhonicích, do kterého se dostanete už za 5 až 10 minut.

Pohodlné spojení je z Popoviček i autobusem, který jezdí dvakrát za hodinu. Každou hodinu můžete využít přímý autobus, který Vás doveze na Opatov už za 38 minut. Nejkratší cesta autobusem je pak 33 minut.

VÝLETY DO OKOLÍ POPOVIČEK

Na výlety s dětmi je jako stvořený Ladův kraj, inspirovaný kresbami Josefa Lady, s turistickými stezkami a památnými místy. Můžete stopovat kocoura Mikeše a sbírat razítka, číst si úryvky knížek i prohlížet Ladovy obrázky.

Pro dospělé zase bude zaslouženou odměnou návštěva Velkopopovického Pivovaru vzdáleného jen 7 km z Popovic. Nedaleko je to také do Průhonického parku (cca 6 km), největšího parku v Evropě.

POPOVIČKY A KULTURNÍ VYUŽITÍ

Pokud se vám zrovna nebude chtít jet do blízké Prahy, i v Popovičkách najdete příležitosti ke kulturnímu či jinému vyžití. V obci a blízkých místech se konají dětské karnevaly, dětské dny, rozloučení s létem či adventní setkání.

Přímo v Popovičkách (Popovičky 13) se také nachází jezdecký klub. Jízda na koni tak může být skvělou sportovní disciplínou nejen pro vaše děti, ale i vás samotné, protože jezdectví přináší mnoho pozitivních účinků na lidský organismus, od zpevnění kostí, prokrvení svalů, zlepšení svalové koordinace až po zlepšení stavu kardiovaskulárního a dýchacího systému.

Moderní domy z našeho projektu stojí jen pár minut chůze od krásného kostela sv. Bartoloměje, který byl založen už ve 14. století, v roce 1332. Marie Terezie Savojská, která Popovičky v druhé polovině 18. století koupila, zařídila v roce 1759 jeho opravu. Současná báň věže kostela sv. Bartoloměje pochází z roku 1884 a oltář se sochami Petra a Pavla i kazatelna jsou z 1. poloviny 18. století. Dva boční oltáříky pak byly vytvořeny v roce 1854. V kostele působil jako varhaník známý hudební samouk, kapelník a skladatel taneční hudby Josef Hotový (1904-1975), který složil kolem 300 skladeb, jež jsou dnes základem mnohých dechových hudeb u nás i v zahraničí.